Porady Behawiorane

Czytaj więcej...

Porady behawioralne oraz terapia zachowań, odbywają się w umówionym terminie, w naszej hali szkoleniowej lub po wcześniejszym uzgodnieniu w domu klienta lub w innym dogodnym miejscu.

Cena jednej godziny zajęć w domu klienta lub w dowolnym miejscu na terenie Krakowa to 100 zł.

Czytaj więcej...

Porady dla Właścicieli Kotów!

Czytaj więcej...

Zapraszamy właścicieli kotów, którzy chcą się dowiedzieć więcej na temat swoich pupili, lub takich, którzy mają kocie problemy na porady w zakresie zachowań kotów.

Koszt spotkań do uzgodnienia.

Czytaj więcej...

Lepsze Szelki!

Czytaj więcej...

Najbardziej powszechny dodatek kupowany przez właścicieli psów – obroża.

Obroże są kolorowe, dekoracyjne, modne, projektowane indywidualnie. Stały się podstawowym elementem psiego wizażu. Nie wyobrażamy już sobie psa bez obroży. Czy jednak na pewno są najlepszym rozwiązaniem w życiu codziennym naszego psa?

Czytaj więcej...

Atak obcego psa

Co robić jak inny pies atakuje mojego?

Jeśli dochodzi do bezpośredniej konfrontacji innego, agresywnego psa, z Twoim psem, należy wpierw oszacować realne zagrożenie. Jeśli mamy wątpliwości co do zamiarów obcego psa, a mamy jeszcze możliwość wycofania się z sytuacji, należy to jak najszybciej zrobić.

Czytaj więcej...

Ochrona psa w lecie

Czytaj więcej...

W te ciepłe i etne dni, nie zapominajmy, aby nasze pupile były prawidłowo chronione przed upałem i przed innymi niebezpieczeństwami czychającymi w urokach letnich dni. Jak to robić?

Czytaj więcej...

Pierwsza Pomoc

Zapraszamy do zaczerpnięcia "w pigułce" najważniejszych informacji odnośnie Pierwszej Pomocy dla swojego ziwerzaka!ych
Wszystkim proponujemy przeczytac i zapamietac najwazniejsze informacje. A tych z Was, którzy na codzień są otoczeni zwierzakami, zachęcamy do wydrukowania naszych "ulotek" i trzymania ich w samochodzie lub portfelu. Oby wiedza o PP się Wam nigdy nie przydała...

Czytaj więcej...

Polecane książki

Prezentujemy listę lektur, które naszym zdaniem każdy opiekun psa i każdy psio-lubny powininen znać.
Miłej zabawy!! (lista będzie sukcesywnie uzupełniana)

Czytaj więcej...

Socjalizacja

Czytaj więcej...

Socjalizacja to proces uczenia się i przyzwyczajania do nowych bodźców, który ma na celu uniknięcia lęków i agresji w stosunku do nieznanych rzeczy, w życiu dorosłym psa. Socjalizacja to proces, który trwa od narodzin przez całe życie, ale najważniejszy czas socjalizacji przypada na 3 i 4 miesiąc życia szczenięcia.

Czytaj więcej...

Najczęstrze problemy

Czytaj więcej...

Najczęstrze problemy jakie właściciele psów spotykają w relacji ze swoimi pupilami to m.in.:

- lęk separacyjny
- załatwianie się w domu
- kradzenie jedzenia ze stołu
- ciągnięcie na smyczy
- gryzienie przedmiotów

Czytaj więcej...

Sygnały uspokajające

Sygnały uspokajające utrzymują harmonię i dobre samopoczucie psa. Są wyrazem życzliwości psa i pomagają unikać sytuacji nie komfortowych i konfliktów. Psy mają genetycznie wpojone sygnały uspokajające, nie są one zależne od rasy, płci czy wielkości. A co ciekawe, psy zaczynają używać CS-ów (Calming Signal - ang. sygnał uspokajający) już w pierwszych godzinach życia (pomimo iż nie widzą i nie słyszą, więc nie mogły ich zaobserwować u matki czy innych psów!).

Czytaj więcej...