Szkolenie podstawowe

grupa podstawowa 4 20120922 1583379034

Szkolenie psa ma na celu przede wszystkim zbudowanie odpowiedniej relacji między przewodnikiem (właścicielem, domownikami) a psem. W trakcie kursu podstawowoego, oprócz komend, uczymy się jak stworzyć tą prawidłową relację.

Koszt kursu jest uzależniony od ilości spotkań.

W naszym pojęciu najważniejsze jest to, aby w relacji człowiek - pies było wzajemne zrozumienie i zaufanie. W aspekcie szkolenia, chcemy przedstawić metodę pracy, którą każdy kursant będzie mógł wykorzystać sam w kształtowaniu zachowań swojego psa.

Za kurs można zapłacić w całości lub w dwóch ratach.  Pierwsza wpłata płacona jest do drugich zajęć, druga do połowy zajęć.

Standardowe opłaty za kursy:
6 spotkań - 240zł
10 spotkań - 380zł
14 spotkań - 480zł

Szczegóły kursu podstawowego
Kurs obejmuje tematy związane z wychowaniem psa, nauką komend oraz eliminacją jego niepożądanych zachowań. W przeciwieństwie do obiegowej opinii "szkoła dla psów" nie uczy psów jak mają się zachowywać, jak wykonywać komendy, szkoła uczy właścicieli jak mają z nimi postępować i jak mają uczyć swoje psy aby dążyć do obopólnej satysfakcji z pracy. Często problemy z psem wynikają z braku zrozumienia jego potrzeb, problemów. Pies nie rozumie co do niego mówimy, nie jest w stanie sprostać naszym wymaganiom. Dlatego chcemy nauczyć jak odczytywać to co pies "mówi", co chce nam przekazać. Chcemy nauczyć naszych kursantów jak można się z nim porozumiewać, jak przez zabawę możena z nim pracować, uczyć się poznawać i rozumieć swojego psa.
Tak jak poszerza się każda nauka, tak rozwija się ta o psychice zwierząt. Najnowsze badania wskazują na to, że można rozpocząć szkolenie już z sześciotygodniowymi szczeniętami. To właśnie w okresie szczenięcym umysł psa jest najbardziej podatny na naukę (podobnie jak u ludzi najlepiej wiedzę chłoną dzieci). Doświadczenia, które zdobędzie pies w tym okresie w poważny sposób rzutują na jego rozwój i dalsze życie. To w tym okresie pies uczy się tego na co może sobie pozwolić a jakie zachowanie zupełnie się nie opłaca. Wtedy właśnie pies zdobywa dużo doświadczeń.

Jakich komend nauczy się pies?
- siad i zostawanie
- waruj i zostawanie
- stój i zostawanie
- chodzenie na luźnej smyczy i komenda równaj
- przywołanie i przywołanie awaryjne
- komenda puszczania zabawki
- odsyłanie psa na miejsce
- praca z targetem
- komenda uniemożliwiająca
- i inne

Program kursu podstawowego może się również odbywać w toku zajęć indywidualnych.
Zainteresowanych zajęciami indywidualnymi, prosimy o kontakt z nami.


Zajęcia podstawowe w trybie indywidualnym

Zajęcia odbywają się w umówionym terminie, w naszej hali szkoleniowej lub po wcześniejszym uzgodnieniu w domu klienta lub w innym dogodnym miejscu.
Podczas spotkań indywidualnych jest możliwośc pracy nad jakimś konkretnym problemem szkoleniowym lub problemem z zachowaniem psa. Można również odbyć cały program kursu podstawowego szkolenia w trybie zajęć udnywidualnych.
Cena jednej godziny zajęć to 75 zł.
Cena jednej godziny zajęć w domu klienta (dojazd na terenie Krakowa) to  85 zł.
Przy dojeździe poza teren Krakowa, cena dojazdu jest uzgadniana indywidualne.


Prosimy kursantów o przyniesienie na zajęcia karmy, nerki (saszetki) na nagrody. Pies podczas zajęć powinien mieć obrożę skórzaną lub parcianą (NIE ZACISKOWA), smycz z 2 karabinczykami około 1,50m oraz zabawkę.