Szkolenie podstawowe – Tryb przyspieszony

You are currently viewing Szkolenie podstawowe – Tryb przyspieszony

Program kursu szkolenia podstawowego w trybie przyspieszonym, obejmuje podstawowe komendy, takie jak; siad, waruj, stój, zostań, chodzenie na luźnej smyczy, odsyłanie psa na miejsce, przywoływanie.

Kurs jest skrócony do 10 spotkań, odbywających się w trybie pracy przyspieszonej. Koszt to 380zł.

Szczegóły kursu podstawowego
Kurs obejmuje tematy związane z wychowaniem psa, nauką komend oraz eliminacją jego niepożądanych zachowań.
W przeciwieństwie do obiegowej opinii „szkoła dla psów” nie uczy psów jak mają się zachowywać, jak wykonywać komendy, szkoła uczy właścicieli jak mają z nimi postępować i jak mają uczyć swoje psy aby dążyć do obopólnej satysfakcji z pracy. Często problemy z psem wynikają z braku zrozumienia jego potrzeb, problemów. Pies nie rozumie co do niego mówimy, nie jest w stanie sprostać naszym wymaganiom. Dlatego chcemy nauczyć jak odczytywać to co pies „mówi”, co chce nam przekazać. Chcemy nauczyć naszych kursantów jak można się z nim porozumiewać, jak przez zabawę można z nim pracować, uczyć się poznawać i rozumieć swojego psa.

Tak jak poszerza się każda nauka, tak rozwija się ta o psychice zwierząt. Najnowsze badania wskazują na to, że można rozpocząć szkolenie już z sześciotygodniowymi szczeniętami. To właśnie w okresie szczenięcym umysł psa jest najbardziej podatny na naukę (podobnie jak u ludzi najlepiej wiedzę chłoną dzieci). Doświadczenia, które zdobędzie pies w tym okresie w poważny sposób rzutują na jego rozwój i dalsze życie. To w tym okresie pies uczy się tego na co może sobie pozwolić, a jakie zachowanie zupełnie się nie opłaca. Wtedy właśnie pies zdobywa dużo doświadczeń.

Prosimy kursantów o przyniesienie na zajęcia karmy i nerki (saszetki) na nagrody. Pies podczas zajęć powinien mieć obrożę skórzaną lub parcianą (NIE ZACISKOWĄ), smycz z 2 karabińczykami około 1,50m oraz zabawkę.